Her sene büyük bir heyecan ve titizlikle hazırlandığımız Rhinoplasty School için az bir zaman kaldı. 8-9 Nisan tarihlerinde düzenleyeceğimiz toplantıda, iki gün boyunca devam edecek canlı cerrahiler ve farklı başlıklarla hazırladığımız sunumlar olacak. İlk kez geçen sene, uluslararası platforma taşıdığımız toplantıda, yurtdışından gelecek olan meslektaşlarımız da katılımcı olarak yer alacak. 

 

Rhinoplasty School'un hemen öncesinde, 24-28 Mart'ta Milano'da organize edilecek Avrupanın en prestijli Rinoplasti toplantılarından "Milana Masterclas 2017"ye de 7 farklı sunumumla katılacağım. Bunun dışında meslektaşlarımın organize ettiği diğer toplantılar, yurtdışı toplantıları ve Rhinoplasty School Türkiye toplantılarıyla birlikte birçok toplantı var önümüzdeki günlerde. Hepsi için ayrıca emek ve zaman vermem gerekse de; mesleki her yenilikten haberdar olmamı sağlayan, genç meslektaşlarımla buluştuğum ve en önemlisi bildiklerimi paylaştığım bu toplantı ortamlarından son derece memnuniyetle ayrıldım her zaman. Bu yüzden son derece heyecanlıyım. 

 

Bir hayalle başlayan Burun Okulu serüveninin Rhinoplasty School adıyla devam ediyor olması ve böylesi prestijli organizasyonlarda yer almak, benim için mutluluk verici. Hayatım boyunca bildiğim işi, en iyi şekilde yapmam gerektiğine inandım. Meslek hayatımda düsturum bu oldu. Ve biliyorum ki bu inançtı bana kapıları açan. Birçok olumsuz söylemin arasında sıkışıp kaldığımız bugünlerde, bence hepimize düşen; yaptığımız işi, en iyi şekilde yapmak. Umuyorum ki o zaman, vardığımız kapıların önünde bir engel olmayacak. Mesleğimiz, bizim dünya vizemiz.

NAMIK ERGİN