Her sene büyük bir heyecan ve titizlikle hazırlandığımız Rhinoplasty School için az bir zaman kaldı. 8-9 Nisan tarihlerinde düzenleyeceğimiz toplantıda, iki gün boyunca devam edecek canlı cerrahiler ve farklı başlıklarla hazırladığımız sunumlar olacak. İlk kez geçen sene, uluslararası platforma taşıdığımız toplantıda, yurtdışından gelecek olan meslektaşlarımız da katılımcı olarak yer alacak. 

 

Rhinoplasty School'un hemen öncesinde, 24-28 Mart'ta Milano'da organize edilecek Avrupanın en prestijli Rinoplasti toplantılarından "Milana Masterclas 2017"ye de 7 farklı sunumumla katılacağım. Bunun dışında meslektaşlarımın organize ettiği diğer toplantılar, yurtdışı toplantıları ve Rhinoplasty School Türkiye toplantılarıyla birlikte birçok toplantı var önümüzdeki günlerde. Hepsi için ayrıca emek ve zaman vermem gerekse de; mesleki her yenilikten haberdar olmamı sağlayan, genç meslektaşlarımla buluştuğum ve en önemlisi bildiklerimi paylaştığım bu toplantı ortamlarından son derece memnuniyetle ayrıldım her zaman. Bu yüzden son derece heyecanlıyım. 

 

Bir hayalle başlayan Burun Okulu serüveninin Rhinoplasty School adıyla devam ediyor olması ve böylesi prestijli organizasyonlarda yer almak, benim için mutluluk verici. Hayatım boyunca bildiğim işi, en iyi şekilde yapmam gerektiğine inandım. Meslek hayatımda düsturum bu oldu. Ve biliyorum ki bu inançtı bana kapıları açan. Birçok olumsuz söylemin arasında sıkışıp kaldığımız bugünlerde, bence hepimize düşen; yaptığımız işi, en iyi şekilde yapmak. Umuyorum ki o zaman, vardığımız kapıların önünde bir engel olmayacak. Mesleğimiz, bizim dünya vizemiz.


We have now little time left for Rhinoplasty School, which we organise every year with great enthusiasm and meticulousness. At the meeting we will organize on April 8-9, there will be live surgeries and presentations under various titles all through two days. Our colleagues from abroad will be participating in the meeting, which we carried to international platforms for the first time last year.

 

Immediately before Rhinoplasty School, I am going to attend with 7 different presentations I prepared for "Milana Masterclass 2017" one of Europe's most prestigious Rhinoplasty meetings to be organized in Milan on 24-28 March. Apart from that, there are also many other meetings organized by my colleagues, other international meetings as well as Rhinoplasty School Turkey meetings in the coming days. Even though I have to make a great deal of effort and time for each of them, I have always been very pleased to leave these meeting environments that I enable me to keep myself up to date and meet with young colleagues, above all, share my knowledge with others. So, I am extremely excited.

 

It is a breath of fresh air that the Burun Okulu (Nose School) adventure carries itself forward under the name of Rhinoplasty School and that I am partaking in such prestigious organizations. I have believed all my life that I should do the best at what I do. This has been my code of my professional life. And I know that this faith has opened my doors. These days we are trapped between many negative statements and I think what we all try to live up to is do the work we do, in the best way we can. I hope that then there will be no obstacles in front of the doors we are at. Our profession is our global visa.

NAMIK ERGİN